Blogi
Episood 33: isaga isadusest-isadepäev
🌟 Selles isadepäeva eripodcastis vestlesin enda laste isaga siiralt ja avatult. 🌟 Räägime, kuidas on isaks olemine teda inimesena muutnud, milliseid väärtusi tahame oma lastele edasi anda, ja jagame praktilisi nippe, kuidas säilitada lähedus 🤗 ja turvatunne 🛡️ kiirel eluperioodil.
💼 Arutame ka, kuidas leida tasakaal töö ja pere vahel, olla emotsionaalselt kohal ❤️ ja toetav vanem ning miks on oluline anda lastele eeskuju, mis põhineb armastusel 💖 ja austusel 🤝.
🎙️ See on avameelne ja inspireeriv vestlus isaks olemise tegelikkusest, milles on midagi kõigile lapsevanematele 👨👩👧👦 ja kõigile, kes isarollist hoolivad 👨👧👦.
Episood 32: Miks kodudes tekivad tülid ja kuidas seda lõpetada?
🎙 Episood 32: Kuidas teha korda peresisesed suhted 🎙
Kas oled mõelnud, miks tülid peres tekivad? 🤔
👉 Rahulolematus, valu, pettumus – kõik need emotsioonid viivad konflikti. Kui teeme teistele valu, siis nad loomulikult kaitsevad ennast. Aga mida saab teha teisiti? Mida peaks vältima ja kuidas luua tõeline muutus?
Selles episoodis:
🔍 Räägin, kuidas tülid tekivad ja mis viib allakäigu trepini – kui üks pool pidevalt kaotab, hävitame lõpuks inimese, keda peaksime armastama. 💔
💡 Toon välja tõe, et tegevuste kvaliteet on see, mida peame tõstma. Kõik sõltub algtingimustest – emotsioon ja kavatsus on võtmed.
🎯 Kvaliteet sõltub meie teadmiste tasemest. Kui oskame paremini, saame ka luua paremaid suhteid.
Kuula ja saa teada, kuidas lõpetada tülid ja ehitada tugevad, toetavad peresuhted. 💬✨
Hetk, mis muudab emadust
Ausalt emadusest, lastest ja ühiskonnast. 1. osa
Seonduvalt USA poolt algatatud sõjategevusega Vietnamis, sattus Spock 1960ndatel, aga ka veel 1970ndatel vihase süüdistuslaviini alla: talle heideti ette tema kasvandusteooriate vaimu all üles kasvanud noorte allumatust, lodevust, aga ka muidu riigivaenulikkust. Nendesse nn mässumeelsetesse noortesse suhtuti halvakspanuga, sildistades neid „Spocki põlvkonnaks“. 1992. aasta juunis, kui ajakirjandus uuris Spockilt, miks on ta kasvandusteooriatele selja pööranud, lausus Spock: „Mul kulus selleks aega oma 60. eluaastani, et mõista – kasvandusteadus on osa poliitikast.“
Mis siis juhtus? Need lapsed, kelle lapsevanemad olid terve nende lapsepõli lähtunud Spocki õpetustest, pakkudes neile piiramatut moraalset ja füüsilist hoolt, lähedust ja tuge, olid kasvanud vaimselt terviklikeks, tugevateks ja vabalt mõtlevateks (loe: arukateks) indiviidideks. Loomulikult oli neid keeruline allutada ja ässitada üles võigastele tapmistegudele vietnamlaste vastu ja see oli riiklikust seisukohast ohtlik.
Ehk: lapsevanema armastav side oma lapsega mõjutab tugevalt tema emotsionaalset ja sotsiaalset arengut, pannes aluse tema isiksusele, eluvalikutele ja üldisele käitumisele.
Selle kasvandusteooria vaimus kutsun üles kuulama vastselt üleslaaditud vanemlusealast episoodi, kus vanemluse mentor Kertriin Petrov jagab oma 19 aastat kestnud uurimise viljasid.