Kommenteeri

3 JULGUSTUST ISADELE: KUIDAS LUUA          LAPSEGA IMELINE SUHE

Olen vaadanud mehi, alustades enda isa, onude, vanaisaga, nüüd juba 23 aastat uurides oma abikaasat. Märkan, et meestel on vahel raske luua lastega sidet. Mehed kipuvad jääma natuke pildilt välja. Ma ei tea, miks see nii on, aga jagaksin teiega enda taipamisi sellel teemal.
  1. Anna enda lapsele aega. Näen, et mehed on peale tööd väsinud. Tavaliselt teevad mehed füüsilist tööd ja see on arusaadav. Lõõgastuseks on väga hea istuda TV ette ning ennast nn välja lülitada. Ja siis tuleb laps. Ta on täis energiat ning tahet olla sinuga. Aega saab lapsele anda mitmel moel. Samuti on tegevusi, mis ei vaja suurt liikumist. Istu koos lapsega maha. Seleta talle ära enda olukord ja siis mõelge koos välja, mida saaks teha. Ja jumala eest - ära siis kella vaata! Laps saab kohe aru. Aja andmise intiimsem versioon on aga hoopis selline: iga kord, kui laps tahab sulle midagi näidata, jagada kogemust, siis KUULA. Pane kõik kõrvale ja ole jäägitult temaga. See loob väga suure läheduse ja ei murra konti.
  2. Hoia lapse ema. Nii aitad lapsel mõista, et teineteise hoidmine on oluline. Läbi selle muutub teie kodu kohaks, kus kõigil on hea olla. Laps vaatab sind kogu aeg ja õpib. Tütar saab teada, et see on ok, kui teda koheldakse hästi. Poeg aga õpib, kuidas naistega suhelda. Ja ta kogeb samal ajal sind turvalise isikuna. Tihti ei taha lapsed isade poole pöörduda, sest on väike hirm, eriti kui kodus on konfliktid.
  3. Vaatle enda last. Lihtsalt istu ja vaatle. Niipea kui märkad temas huvi kerkimist, siis võimaluse korral toeta ja loo tingimusi. Miks? Isade roll on avada maailma. Lasta lastel katsetada ja eksida. Emad on rohkem pabistajad. Nii õpetad last julgeks.

Olen märganud, et isad on lastega füüsilisemad: matkavad rohkem, liiguvad, kasutavad tööriistu.
Minu silmis on üheks lahedaks osaks isarollis just õpetamine kasutama tööriistu. Koos õppimine on võimas viis sidet luua. Siin on üks “aga”: ei tohi kasutada negatiivseid
emotsioone, karjuda, karistada.
Võta aega, et olla isa.
Sinu ja sinu lapse vaheline side ongi sinu teha.
Ka isad on oodatud koos minuga online joogasse, et luua vajalikku sisemist tasakaalukust, ning Teadliku Ema klubisse.
Info nende kohta leiad siit lehelt.

Lisa kommentaar

Email again: